example-data.com
Menu
Browse docs and collections

tv-episodes

tv-episodes

Page 213 of 505.

Overview

Request

curl example

curl -sS \
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"

JavaScript example

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = await res.json();

TypeScript example

// Download once: mkdir -p types && curl -o types/tv-episodes.d.ts https://example-data.com/types/tv-episodes.d.ts
import type { TvEpisode, ListEnvelope } from "./types/tv-episodes";

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = (await res.json()) as ListEnvelope<TvEpisode>;

Python example

import requests

res = requests.get(
    "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes",
    params={"limit": 25},
)
data = res.json()

Response

{
  "data": [
    {
      "id": 5089,
      "tvShowId": 46,
      "title": "Tonsor voluptatem iusto",
      "slug": "tonsor-voluptatem-iusto-5089",
      "seasonNumber": 5,
      "episodeNumber": 3,
      "airDate": "2024-09-04",
      "runtimeMinutes": 62,
      "description": "Depopulo recusandae terra. Tamdiu subito uredo assentator cras cur crur ducimus paens. Demens viscus appono aperiam ceno abbas pariatur.",
      "createdAt": "2025-10-29T09:40:34.549Z"
    },
    {
      "id": 5090,
      "tvShowId": 46,
      "title": "Terra subnecto ascisco",
      "slug": "terra-subnecto-ascisco-5090",
      "seasonNumber": 5,
      "episodeNumber": 4,
      "airDate": "2023-01-13",
      "runtimeMinutes": 60,
      "description": "Trado vulgus spargo copiose suffragium expedita iure expedita thesis. Subiungo damnatio aperio. Teres ars nam demonstro sulum contigo.",
      "createdAt": "2026-05-02T15:24:19.227Z"
    },
    {
      "id": 5091,
      "tvShowId": 46,
      "title": "Accedo utor illum vallum tempora aufero",
      "slug": "accedo-utor-illum-vallum-tempora-aufero-5091",
      "seasonNumber": 5,
      "episodeNumber": 5,
      "airDate": "2021-10-10",
      "runtimeMinutes": 53,
      "description": "Tener vilitas celebrer supplanto tersus confugo voco valeo ambulo cilicium. Voluptate pauper minus. Aro umbra catena carus.",
      "createdAt": "2025-11-26T20:00:48.885Z"
    }
  ],
  "meta": {
    "page": 213,
    "limit": 24,
    "total": 12102,
    "totalPages": 505
  },
  "links": {
    "self": "/api/v1/tv-episodes?page=213&limit=24",
    "first": "/api/v1/tv-episodes?page=1&limit=24",
    "last": "/api/v1/tv-episodes?page=505&limit=24",
    "next": "/api/v1/tv-episodes?page=214&limit=24",
    "prev": "/api/v1/tv-episodes?page=212&limit=24"
  }
}