example-data.com
Menu
Browse docs and collections

tv-episodes

tv-episodes

Page 333 of 505.

Overview

Request

curl example

curl -sS \
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"

JavaScript example

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = await res.json();

TypeScript example

// Download once: mkdir -p types && curl -o types/tv-episodes.d.ts https://example-data.com/types/tv-episodes.d.ts
import type { TvEpisode, ListEnvelope } from "./types/tv-episodes";

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = (await res.json()) as ListEnvelope<TvEpisode>;

Python example

import requests

res = requests.get(
    "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes",
    params={"limit": 25},
)
data = res.json()

Response

{
  "data": [
    {
      "id": 7969,
      "tvShowId": 69,
      "title": "Cruentus expedita aeternus vomito contabesco",
      "slug": "cruentus-expedita-aeternus-vomito-contabesco-7969",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 17,
      "airDate": "2021-09-08",
      "runtimeMinutes": 64,
      "description": "Paulatim voluptates auctus civis. Canis amo suadeo neque vilicus delectus summisse vester ambitus aeger. Apparatus triduana thesaurus. Beatus inventore quos combibo carbo volutabrum illum.",
      "createdAt": "2025-07-01T11:31:46.023Z"
    },
    {
      "id": 7970,
      "tvShowId": 69,
      "title": "Virgo tactus administratio coruscus",
      "slug": "virgo-tactus-administratio-coruscus-7970",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 18,
      "airDate": "2018-04-03",
      "runtimeMinutes": 86,
      "description": "Avaritia vigor administratio sursum subnecto vere dolor vacuus denuncio. Aveho certe pel corroboro. Strenuus labore vomito vae cunctatio sapiente truculenter copiose triduana minus. Sed voveo cohors crustulum defero audio ventosus acies urbanus.",
      "createdAt": "2025-10-21T22:14:13.640Z"
    },
    {
      "id": 7971,
      "tvShowId": 69,
      "title": "Ullus fugit conscendo iusto unde vox aequus",
      "slug": "ullus-fugit-conscendo-iusto-unde-vox-aequus-7971",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 19,
      "airDate": "2022-06-12",
      "runtimeMinutes": 76,
      "description": "Adhaero itaque laudantium vulariter sonitus. Blanditiis nisi ullus ab assentator.",
      "createdAt": "2024-05-29T18:03:03.978Z"
    }
  ],
  "meta": {
    "page": 333,
    "limit": 24,
    "total": 12102,
    "totalPages": 505
  },
  "links": {
    "self": "/api/v1/tv-episodes?page=333&limit=24",
    "first": "/api/v1/tv-episodes?page=1&limit=24",
    "last": "/api/v1/tv-episodes?page=505&limit=24",
    "next": "/api/v1/tv-episodes?page=334&limit=24",
    "prev": "/api/v1/tv-episodes?page=332&limit=24"
  }
}