example-data.com
Menu
Browse docs and collections

tv-episodes

tv-episodes

Page 420 of 505.

Overview

Request

curl example

curl -sS \
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"

JavaScript example

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = await res.json();

TypeScript example

// Download once: mkdir -p types && curl -o types/tv-episodes.d.ts https://example-data.com/types/tv-episodes.d.ts
import type { TvEpisode, ListEnvelope } from "./types/tv-episodes";

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = (await res.json()) as ListEnvelope<TvEpisode>;

Python example

import requests

res = requests.get(
    "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes",
    params={"limit": 25},
)
data = res.json()

Response

{
  "data": [
    {
      "id": 10057,
      "tvShowId": 85,
      "title": "Stabilis bibo sursum alo careo crux peior",
      "slug": "stabilis-bibo-sursum-alo-careo-crux-peior-10057",
      "seasonNumber": 7,
      "episodeNumber": 2,
      "airDate": "2024-05-15",
      "runtimeMinutes": 86,
      "description": "Ventito sordeo iusto triumphus. Tardus infit versus turpis suadeo tutamen. Corporis demitto odio aegrus confero. Tamdiu terror sui.",
      "createdAt": "2025-04-29T06:30:16.397Z"
    },
    {
      "id": 10058,
      "tvShowId": 85,
      "title": "Spiritus clibanus tolero",
      "slug": "spiritus-clibanus-tolero-10058",
      "seasonNumber": 7,
      "episodeNumber": 3,
      "airDate": "2022-06-18",
      "runtimeMinutes": 60,
      "description": "Quas supra causa. Eligendi delectus cado suppono taceo caput calco tempore urbs cras. Sophismata callide supplanto utpote. Et explicabo allatus tepidus accendo cariosus atqui sonitus atavus.",
      "createdAt": "2024-11-19T11:49:21.277Z"
    },
    {
      "id": 10059,
      "tvShowId": 85,
      "title": "Sumo tenus volubilis",
      "slug": "sumo-tenus-volubilis-10059",
      "seasonNumber": 7,
      "episodeNumber": 4,
      "airDate": "2021-02-04",
      "runtimeMinutes": 72,
      "description": "Aegrotatio asporto iusto vesper. Coadunatio creator depereo suppellex voluptatibus comminor. Credo vergo venia callide pecco.",
      "createdAt": "2025-09-11T08:29:00.661Z"
    }
  ],
  "meta": {
    "page": 420,
    "limit": 24,
    "total": 12102,
    "totalPages": 505
  },
  "links": {
    "self": "/api/v1/tv-episodes?page=420&limit=24",
    "first": "/api/v1/tv-episodes?page=1&limit=24",
    "last": "/api/v1/tv-episodes?page=505&limit=24",
    "next": "/api/v1/tv-episodes?page=421&limit=24",
    "prev": "/api/v1/tv-episodes?page=419&limit=24"
  }
}