example-data.com
Menu
Browse docs and collections

tv-episodes

tv-episodes

Page 77 of 505.

Overview

Request

curl example

curl -sS \
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"

JavaScript example

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = await res.json();

TypeScript example

// Download once: mkdir -p types && curl -o types/tv-episodes.d.ts https://example-data.com/types/tv-episodes.d.ts
import type { TvEpisode, ListEnvelope } from "./types/tv-episodes";

const res = await fetch(
  "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes?limit=25"
);
const { data, meta } = (await res.json()) as ListEnvelope<TvEpisode>;

Python example

import requests

res = requests.get(
    "https://example-data.com/api/v1/tv-episodes",
    params={"limit": 25},
)
data = res.json()

Response

{
  "data": [
    {
      "id": 1825,
      "tvShowId": 18,
      "title": "Peior cui curso una",
      "slug": "peior-cui-curso-una-1825",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 21,
      "airDate": "2022-08-15",
      "runtimeMinutes": 83,
      "description": "Derideo tabernus sursum abscido patior aveho paulatim clarus delicate quos. Sufficio ventito confero corrumpo denego texo vox spes addo.",
      "createdAt": "2024-09-28T11:33:35.270Z"
    },
    {
      "id": 1826,
      "tvShowId": 18,
      "title": "Sol arma fugit tametsi",
      "slug": "sol-arma-fugit-tametsi-1826",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 22,
      "airDate": "2023-11-19",
      "runtimeMinutes": 58,
      "description": "Culpo valde textor voluptas collum verbum deorsum casso dolorum. Cilicium tam aedificium coadunatio cavus utor repellendus baiulus vivo sit. Ducimus tredecim adsidue carbo crux asporto cunctatio demens aro. Utroque cohors suadeo conforto cohibeo valde.",
      "createdAt": "2024-07-26T18:58:09.277Z"
    },
    {
      "id": 1827,
      "tvShowId": 18,
      "title": "Demo facilis vorago trans",
      "slug": "demo-facilis-vorago-trans-1827",
      "seasonNumber": 1,
      "episodeNumber": 23,
      "airDate": "2021-01-24",
      "runtimeMinutes": 22,
      "description": "Deinde angustus vilitas. Contigo tergeo amiculum creo cibo tenuis decretum stillicidium.",
      "createdAt": "2024-10-13T09:07:27.246Z"
    }
  ],
  "meta": {
    "page": 77,
    "limit": 24,
    "total": 12102,
    "totalPages": 505
  },
  "links": {
    "self": "/api/v1/tv-episodes?page=77&limit=24",
    "first": "/api/v1/tv-episodes?page=1&limit=24",
    "last": "/api/v1/tv-episodes?page=505&limit=24",
    "next": "/api/v1/tv-episodes?page=78&limit=24",
    "prev": "/api/v1/tv-episodes?page=76&limit=24"
  }
}